Aleš z Rice Lake 3

Vážení čtenáři, vítám vás opět u dalšího článku.


Zaskočil mě zdejší zájem o lovení. Občas můžete zaslechnout i na škole konverzace vedené o loveckých úspěších z víkendu. Dle očekávání se to převážně týká mužského pohlaví. Což mě přivádí k další zajímavosti – lovení veverek je zde velmi populární nenáročná aktivita. Například odpoledne o víkendu si můj mladší třináctiletý bratr jen tak vyšel do nedalekého lesa na lov veverek. Nedokážu si představit dopad tohoto chování u nás. I já jsem měl příležitost se zapojit do této aktivity. Společně už se zmíněným mladším bratrem a jeho dědou jsme si vyšli do lesa, bohužel po 2hodinovém procházením se naše naděje na úspěch vypařili a vrátili jsme se domů. Zásadní zjištění pro mě bylo, že nemají žádný lovecký spolek ale vlastní osobní pozemek a poté si zakoupí povolení k lovu.


Rovněž mi skončila fotbalová sezóna. Po napjatém zápase o postup do státního kola se nám i přes obrovskou podporou diváků nepodařilo vybojovat vítězství. S fotbalovým týmem jsem se pravděpodobně poprvé pomodlil před jídlem a zápasem. Navazuji dalším sportem, který oficiálně začíná až příští týden. Momentálně máme pouze dobrovolné tréninky bez trenéra. Pro zimní sezónu jsem si z výběru mezi hokejem, basketbalem a wrestlingu zvolil hokej. Následující týden započne nové čtvrtletí a nové předměty. Na následujících 9 týdnů mám zvolenou psychologii, knihovnu, svařování a sportovní medicínu. Z pozice výměnného studenta je vybírání předmětů jednoduché. Záleží zde pouze na vašich zájmech a touhách. Vzhledem k jejich obrovskému výběru předmětů si najde každý člověk něco svého.

Proběhl zde Halloween, svátek původem z Irska a dříve oslava přelomu léta a zimy. Osobně mě nějak obzvláště nezasáhl. Tento svátek spíše prožívají malé děti. Ty s kamarády obchází domy a prosí o sladkosti. Trefné přirovnání by možná bylo k naším Velikonocím bez pomlázky. Stále se většina lidí v mém věku zapojuje do vykrajování dýní. Obvyklá činnost pro mládež mého věku představují Halloweenské party.

To jsou veškeré myšlenky a poznatky, které by stáli za zmínku, tak se s vámi loučím.
Aleš Hrdina

S fotbalovým týmem