Matěj z Rice Lake 8

Vážení čtenáři,
znovu vás vítám u článku o tom, co se zde v Rice Lake událo uplynulý měsíc. Duben se u mě nesl především ve znamení sportu. Jako svůj jarní sport jsem si vybral vrh koulí a hod diskem. Pro mě zcela něco nového. Důležité komponenty – síla a zvládnutá technika vrhu. Spousta dřiny, ale také zábava. Nikdy jsem se předtím ani s vrhem koulí, ani s hodem diskem nesetkal, a ani neznám nikoho, kdo by se těmto sportům věnoval.


Další významnou náplní uplynulého měsíce byla kompletní renovace auta… Ano zase, nebo spíše pořád, protože v mé americké rodině je vždy něco na práci, a v prvé řadě při renovacích terénních aut. Už jsem ve svých článcích několikrát zmínil, že moje americká rodina je jeden velký fanda do Jeepů. Teď se připravujeme na terénní závody Jeepů, které se konají v první polovině května. Závody Jeepů, to je pěkný adrenalin. Společenská událost, sportovní klání i škola technické dovednosti. Moc jsem si to užíval. I renovace aut byly fajn, a měl jsem možnost si vyzkoušet spoustu nových věcí.


Za zmínku stojí i mé školní projekty. Jak jsem uvedl ve svém předchozím článku, pro poslední čtvrtletí jsem si zvolil také tzv. nezávislé studium Inženýrství a fabrikace. Tento předmět spočívá v tom, že si musíte na začátku vymyslet „projekt“ – tedy to, na čem budete v rámci předmětu pracovat. Já osobně se budu podílet na třech projektech. Můj individuální projekt je konstrukce robotické ponorky. Naprojektovat, vymodelovat, zprovoznit. Na tento projekt soustředím většinu svého času a zatím se vyvíjí docela dobře (alespoň doufám). Na dalších dvou projektech pracujeme v týmu 5 lidí. Vyvíjíme elektrickou trojkolku s pneumatickým dělem na trička, a čerstvě jsme začali pracovat na meteorologickém balónu. Balón plánujeme poslat na okraj atmosféry. Bude mít kamery a měl by provést některé experimenty.


Také se tu u nás konal Prom, což je americká obdoba našeho maturitního plesu, který byl, stejně jako Homecomming v září, vlastně velká diskotéka. Promu jsem se účastnil s partou kamarádů, mezi kterými byl také Braden, který se nedávno vrátil ze svého pobytu v Žamberku, kde se on zase účastnil našeho maturitního plesu. Po Promu, který končil v 11 večer následovala akce které říkají Post Prom, kde nás až do tří do rána zavřou ve škole kde jsou připravené různé aktivity, ve stylu různých trampolín a nafukovacích atrakcí.


Jako poslední bych rád ve svém pravidelném „meteorologickém okénku“ zmínil, že i sem k nám konečně dorazilo jaro. Moje přání, že už nebudu muset ve svém článku zmiňovat sníh, se konečně naplnilo…


Tímto pro dnes končím a ozvu se opět za měsíc. Bude to moje loučení s Rice Lake, s mou americkou rodinou, s mým dobrodružstvím za velkou louží…
-Matěj Mlynář