Adaptační kurz 1.B

Náš adaptační kurz začíná ve středu 13. září. 2023 v 8 hodin ráno u naší nové školy. Ještě se moc neznáme a vyrážíme na cestu do Českých Petrovic, abychom odstartovali naše čtyřleté studium. Vyjíždíme linkovým autobusem do Pastvin, odkud jdeme pěšky k chatě Na Rozcestí. Zde vystřídáme primány, kteří svůj kurz končí.

Na chatě se ubytujeme, poobědváme a nato začíná náš program. Vedou ho paní preventistky z PPP v Ústí nad Orlicí. Program tvoří několik her, jejichž cílem bylo naše vzájemné seznámení. Při večerním programu si vyrobíme vizitky s našimi jmény a sebeprezentací.

O hlavní bod čtvrtečního programu se postará lanové centrum v Říčkách. Někteří z nás se ve výšce cítí jako doma, jiní si sáhnou na dno svých sil. Přežijeme ale všichni…

O večerní zábavu se postará pan učitel Koblížek, který nelení a přijel za námi s připraveným orientačním během. Ten může ale začít až po setmění. Rozděleni do tříčlenných družstev máme najít šest kontrol a dle indicií rozklíčovat evropský stát (Slovinsko). To se ale povede jen některým.

Dnes je pátek, my vytváříme příspěvky do kroniky a vracíme se domů.

Za 1.B A. Bednářová, B. Kopecká, L. Majkutová a N. Hejkrlíková