Adéla z Rice Lake 4

Zdravím všechny čtenářky a čtenáře Žamberských listů a po pár týdnech se hlásím ze sesterského města Rice Lake.

Od mého posledního článku se nic zásadního nedělo. S pár kamarády jsem byla na dalším školním fotbalovém zápase. Mohli jsme se sice radovat z vítězství, počasí ale ten večer opravdu nepřálo. Celý den foukalo, část zápasu pršelo a bylo kolem 8°C, takže polovina hlediště byla zabalená do dek. Naštěstí to tak nevydrželo dlouho a bylo tu také několik dní docela hezky. S mými host rodiči jsem vyrazila na několik výletů, často se k nám přidali i jejich kamarádi a já tak poznala další nové lidi. Také jsem si tu už vyřezala první dýni, blíží se totiž Halloween.

V dnešním článku jsem se rozhodla trochu blíže popsat Rice Lake. Město má asi o 3000 více občanů a rozlohou je asi o ⅓ větší než Žamberk. Prakticky celé město leží na rovinné ploše, tudíž zde není místo, odkud byste si ho mohli celé nebo alespoň větší část prohlédnout. Naprostá většina ulic je rovná. Opravdu tu skoro nejsou zatáčky, jenom křižovatky kde se potkají dvě na sebe kolmé silnice. I domy zde vypadají úplně jinak. Tím tedy myslím ty rodinné, protože v celém městě nenajdete jediný panelák nebo něco jemu podobného. Jak už jsem v dřívějším článku zmínila, chodník je vzácnost, na kterou lze narazit pouze kolem areálu školy nebo před některými nákupními centry. K tomu se váže to, že pěší chodce, které jsem od začátku pobytu viděla, bych spočítala na prstech rukou. Co se obchodů týče i tady jsem si všimla několika rozdílů. Jedním z nich je jejich velikost. I kdyby se žamberské obchody jako Billa a Penny spojili dohromady, pravděpodobně by velikostí zdejší obchod s potravinami nepřekonaly. A to tu není jen jeden, ale hned několik. Čeho je tu asi vůbec nejvíc, jsou restaurace a fastfoody. Přesný počet neznám, rozhodně se ale blíží dvaceti. 

Na začátku už jsem zmínila něco málo o počasí, přesto se k tématu ještě trochu vrátím. Teploty přes den se tu pohybují mezi 9°-15°C, v noci nebo brzy ráno bývá kolem 4°-8°C. Stále jsou dny, kdy svítí slunce a je hezky, přibývá ale těch typicky podzimních, kdy je zamračeno nebo prší. 

To by bylo pro tentokrát vše a přeji hezké podzimní dny.

Adéla Spáčilová