Adéla z Rice Lake 6

Zdravím všechny čtenáře Žamberských listů. Mám pro Vás další dvoutýdenní shrnutí mých zážitků z Rice Lake.

Minulý týden začalo nové čtvrtletí a to pro mě znamenalo i nové předměty. S výběrem jsem nebyla příliš originální. Zvolila jsem si keramiku 2, biologii 2, nadále pokračuji i ve španělštině a jedinou změnou je vaření. I nadále zůstávám součástí divadla, kde teď ale máme před dalším nacvičováním měsíční pauzu. Minulý týden jsme měli představení naší první hry, muzikálu Mary Poppins. Troufám si říct, že měla úspěch. Celkově se přišlo podívat přes patnáct set lidí.

Minulý víkend jsem se svými host rodiči navštívila největší město Wisconsinu, Milwaukee. Leží na břehu jezera Michigan a má přes půl milionu obyvatel. Věc, která mě nejvíce zaujala, byla hojná vánoční výzdoba (byl teprve začátek listopadu). Tím nemyslím jen na ulicích a v obchodech, ale i ozdobené vánoční stromečky v bytech (byly vidět z ulice skrze okna). Kromě vánoční výzdoby jsou k vidění i dekorace ke svátku Díkůvzdání, které se tu bude slavit tento týden. Mezi nejčastější ozdoby patří krocani. Lidé si je umístí na zahradu před vchodové dveře. Jsou nafukovací a měří od jednoho po čtyři metry.


Další významnější událostí posledních dnů byl postup našeho školního fotbalového týmu do státního kola. Opět jsem se, stejně jako mnoho dalších studentů, jela podívat. Zápas se konal v hlavním městě Madison. Celkově trval asi dvě a půl hodiny, naši vyhráli a stali se tak nejlepším týmem ve Wisconsinu.


O dva dny později jsem se do Madisonu vrátila znovu. Nejela jsem tentokrát na žádnou sportovní událost, nýbrž do divadla na muzikál Scrooge. Byla to jemně upravená verze Vánoční Koledy od Charlese Dickense. Samotné divadlo bylo velmi netradiční, protože jeviště bylo uprostřed sálu a diváci seděli okolo ze všech čtyř stran. Střed jeviště fungoval jako výtah, když bylo potřeba změnit scénu, plošina sjela dolů, kulisáci bleskově vyměnili propriety a poslali plošinu zpět nahoru. Nikdy jsem v podobném divadle nebyla a musím říct, že jsem byla úplně nadšená.


Druhý den jsme v Madisonu také navštívili budovu Kapitolu. V Kapitolu sídlí guvernér státu, nejvyšší soud a další instituce. Budova je nejen impozantní zvenku, ale během 40minutové prohlídky jsme shlédli i majestátní interiéry s mnoha netradičními prvky navrženými v originálním stylu.


Tento víkend také začala devítidenní sezóna lovu jelenů. Pro mnohé zdejší jedna z oblíbených částí roku. Lov je tu totiž zcela běžný koníček. Povídala jsem si o tom se svým host tátou a nejzajímavějším zjištěním pro mě bylo, že lov není nijak věkově omezen. Během tohoto období není samozřejmě doporučováno chodit do lesa. Pokud už se člověk rozhodne vyjít si trochu na vzduch, měl by pamatovat na výrazné signální oblečení. Reflexní vesta je největší sázka na jistotu.


A jako tradičně nemohu opomenout zprávy o počasí. Ačkoliv mě opakovaně mnozí varovali před závaly sněhu, kterého tu touto dobou už bývá dost, počasí je letos stále dobré. Tento víkend bylo celou dobu slunečno a jasno a to je už polovina listopadu. To, že se sněhové hrozby zatím neplní, mně ale upřímně vůbec nevadí. Spíš naopak.

Přeji Vám krásné podzimní dny a příště se ozvu začátkem prosince v době adventní.
Adéla Spáčilová

Milwaukee

Muzikál Mary Poppins