Adéla z Rice Lake 11

Zdravím všechny čtenářky a čtenáře Žamberských listů. Čas letí jako voda a já pro vás tak píšu předposlední článek z mého pobytu v Rice Lake.


V minulém článku jsem se už zmínila, že o jarních prázdninách jsme se chystali navštívit Michigan. Moje host rodina tam má několik příbuzných, a tak jsme během pěti dnů řadu z nich navštívily a já měla příležitost prohlédnout si velkou část Michiganu. Zvlášť okolí jezer Superior, Michigan a Huron bylo nádherné.


Začalo další a již poslední čtvrtletí a já si zvolila nové předměty. Hned z rána začínám španělštinou, následuje keramika, pěvecký sbor a nakonec globální studie, což je takový mix našeho zeměpisu a společenských věd. Konečně začala mnou dlouho očekávaná fotbalová sezóna. Tréninky mám každý den po škole a jednou či dvakrát týdně ještě zápas. Vzhledem k tomu, že se nám za posledních pár týdnů oteplilo a máme krásné jarní počasí, je pro mne radost trávit každé odpoledne venku.


Začátkem dubna jsme tu slavili Velikonoce. Bylo to moc příjemných pár dní volna. Přijela i moje starší host sestra Olive se svým přítelem. Společný čas jsme tak strávili hraním deskových her nebo venku na tenisových kurtech, kde jsem si poprvé vyzkoušela pickleball. Hraje se podobně jako tenis, jen na menší hrací ploše, s míčkem který je velmi podobný florbalovému a pálkami, jež vypadají jako ty pingpongové. Co se velikonočních tradicí týče, koledování s pomlázkou samozřejmě chybělo. Tady se nedrží velikonoční pondělí a rozdíl mezi českými a americkými Velikonocemi spočívá právě v tom. Za to ale v neděli přišel velikonoční zajíček a nadělil nám košík plný sladkostí a jiných drobností.

Tento měsíc jsme též měli poslední přestavení s divadelním klubem. Bylo netradiční v tom, že kromě předem nacvičených scén jsme půlku času pouze improvizovali. Hra se jmenovala Záhada v knihovně a jednalo se malý krimi příběh. Obecenstvo se snažilo zjistit, kdo z nás je vrah tím, že nám kladli otázky. Představení nebylo příliš dlouhé, ale zato rozhodně originální.


To by bylo pro tentokrát vše. Přeji všem krásné jarní dny a příště se vám už naposledy ozvu v půlce května.