Okresní kola Biologické olympiády – kategorie C a D

Na gymnáziu v Lanškrouně se konala okresní kola Biologické olympiády v kategoriích C (8. a 9. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a D (6. a 7. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Již tradičně jsme v nich měli zastoupení žáky nižšího gymnázia, kteří úspěšně prošli školním kolem a následně zpracovali vstupní úkol do kola okresního.

V kategorii C nás v Lanškrouně reprezentovala dvojice Monika Šrolová (4.A) a Jan Bernard (3.A). Mezi celkovými sedmadvaceti účastníky obsadil Honza 6. a Monika 7. místo, oba byli navíc úspěšnými řešiteli okresního kola.

Okresního kola kategorie D se účastnilo celkem pětadvacet účastníků. Za naši školu to byla trojice děvčat z 2.A: Agáta Šustková, Klára Kopecká a Emma Franková. Nejlépe si se soutěžními úkoly poradila Agáta, která obsadila 8. místo a byla úspěšnou řešitelkou okresního kola. Klára obsadila 14. místo a Emma skončila na 21. místě.

Všem blahopřeji a děkuji za reprezentaci školy a v příštím ročníku olympiády se těším opět na vaši účast ve školních kolech.

Martin Tyč

Kategorie D – Klára, Emma a Agáta.
Došlo i na živá zvířátka:)