Exkurze do Spišské Staré Vsi a Krakova

V úterý 6. 9. 2016  se třídy 7.A a 3.B sešly  v Žamberku před školou a tam jsme  čekali na příjezd autobusu, který nás měl provážet celým naším výletem. Hned jak jsme nasedli,  většina z nás usnula, jelikož jsme vyjeli opravdu brzy ráno. Po několikahodinové cestě jsme se konečně dostali k cíli úterního dne, a tím byl Krakov. Zde jsme dostali rozchod a mohli jsme s volným časem naložit, jak jsme chtěli. Někdo obcházel památky, někdo  kavárny, ale všichni jsme si návštěvu v Krakově užili. V pozdějších hodinách jsme znovu nasedli do autobusu, který nás měl odvézt do Spišské Staré Vsi, kde jsme měli ve škole ubytování. Večer jsme všichni únavou lehli a přes noc jsme načerpali potřebné síly na další den.

Ve středu jsme se po snídani vydali do infocentra Správy PIENAP, kde jsme se dozvěděli něco nového o národním parku. Poté jsme se ještě šli podívat do galerie Ferdinanda Katona. Následně nás autobus odvezl k Dunaji, kde jsme měli nasednout na pltě. Plavba na pltích se především kvůli pěknému počasí vyvedla a my si plavbu velmi užili. Dojeli jsme až do Lesnice a pokračovali  pak pěšky  do Polska,došli jsme až do malebného lázeňského městečka Szszawnica. Tam jsme vyjeli lanovkou na kopec a poté sešli zpět do Lesnice. I přes to, že jsme se rozdělili a velká většina šla špatnou cestu, našli jsme se a dopravili se zpět do Spišské Staré Vsi. Tam na nás čekalo pár lidí ze slovenské školy, kteří s námi měli další program, a tím byly sporty. Kluci hráli fotbal a holky volejbal. Všichni jsme si sporty užili a užili si spoustu srandy i se Slováky.

Ve čtvrtek nás čekalo to nejnáročnější z celého týdne, a tím byl výstup na Tatry. Autobus nás odvezl nejdříve na místo, které se jmenuje Starý Smokovec, a tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. První skupina si cestu na Hrebienok vyšla pěšky, druhá jela lanovkou. Nahoře jsme se všichni sešli a mohli pokračovat v cestě. Náš cíl bylo Skalnaté pleso. Cesta byla velmi náročná, ale všichni jsme došli až nahoru. Poté co jsme si nahoře odpočali, opět jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedni jeli lanovkou a druzí pěšky. Všichni jsme se nakonec sešli v Tatranské Lomnici, kde na nás čekal  autobus, který nás odvezl zpět do školy. Navečer jsme měli další program se Slováky, abychom se   mohli lépe poznat a opět si s nimi zahrát nějaké sporty. Před námi byla poslední noc a všichni jsme s radostí ulehali do spacáků, protože jsme všichni byli vyčerpáni.

V pátek ráno jsme si sbalili věci, odnesli je do autobusu a šli na poslední snídani. Pak jsme všichni nastoupili do autobusu a vydali se na předposlední zastávku v Kežmaroku. Zde jsme si mohli prohlédnout pár památek. Naše poslední zastávka byla ve Štramberku, kde jsme si mohli koupit Štramberské uši. Po krátké návštěvě jsme nasedli do autobusu a už jeli rovnou domů.

Tímto děkuji za třídy 7.A a 3.B naším třídním učitelkám paní Langerové a paní Hovorkové za organizaci hezkého výletu na Slovensko, na který všichni budeme vzpomínat jenom v dobrém.

                                                                                                                                     Nicole Dočkalíková