Futsalový turnaj dívek v Chocni

Historie dívčího futsalu na naší škole spadá do roku 2013, kdy vznikl kroužek v rámci sportovních her. Od té doby uplynulo již hodně vody, ale kroužek funguje dál, scházíme se každou středu odpoledne. Letos se sestava trochu obměnila, silný ročník nám na jaře odmaturoval a museli jsme tak tým doplnit z mladších ročníků. Takovým první herním testem, který nám měl ukázat, jak na tom po fotbalové stránce jsme, byl již tradiční turnaj v Chocni, hraný jako úvodní kolo Středoškolské futsalové ligy.

Ve středu 27. listopadu jsme se ranním vlakem dopravili do Chocně, posnídali v místní pekárně, došli do tělocvičny, kde jsme určili základní sestavu a taktiku na naše soupeřky. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany s řadou přesných přihrávek na útočníky, kteří měli zakončovat prudkou střelou, nejlépe do branky. To vše podpořené kvalitním a jistým výkonem brankářky, Báry Cabalkové. První zápas jsme odehráli proti domácímu favorizovanému týmu a taktika nám vcelku vycházela. Poté jsme však neuhlídali soupeřovu hráčku a prohrávali tak 0:1. Tři minuty před koncem zápasu nám však zafungovala útočná kombinace, ke střele se dostala Nikča Rykrová a srovnala na 1:1. Na remíze se již nic nezměnilo a vzhledem k tomu, že jsme s tímto soupeřem v minulosti vždy prohráli, považovali jsme to za úspěch.

To druhý zápas proti Vysokému Mýtu se odehrával plně v naší režii, ale vzhledem k tomu, že jejich zápas s Chocní skončil 10:0 v jejich neprospěch, věděli jsme, že pokud chceme v turnaji zvítězit a postoupit, musíme dát minimálně deset gólů a žádný neobdržet. Což nám trochu svazovalo nohy. Hned v úvodu Nikča neproměnila penaltu, Anička Spáčilová minula v jasné pozici míč, ale potom jsme několik gólů vstřelili (čtyři Nikča, dva Hanka Šmídková a po jednom Anička a Sabina Jedličková). Jeden jsme však bohužel také obdrželi, takže jsme i přes jasnou výhru 8:1 brali druhé místo.

Celkově tedy panovala velká spokojenost, holkám bych chtěl moc poděkovat, jsem na ně pyšný. A na koho konkrétně? Kdo školu reprezentoval? V brance byla Barbora Cabalková, v obraně Anička Spáčilová, Radka Kalousková a Adéla Švandová, v útoku Nikča Rykrová (kapitánka), Hanka Šmídková, Sabina Jedličková a Zdenča Kalousová. Z lavičky vše jistila Majda Mrklovská.

Mgr. Kamil Koblížek