Lyžařský kurz tříd 5. A a 1. B

Jako žáci Gymnázia Žamberk, tříd 5. A a 1. B jsme s našimi milovanými učiteli vyrazili, jak už je v těchto ročnících zvykem, na lyžařský výcvik do Říček v Orlických horách, kde jsme byli ubytováni v celodřevěné chatě Karosa. Hned po příjezdu jsme odložili naše zavazadla na pokoje a bez jiného zdržování vyrazili na svah. Učitelé nás rozřadili do tří skupin podle zdatnosti. První a nejlepší skupinu měl na starosti pan učitel Tóth, druhou pan učitel Vanický a třetí, pro ty méně zběhlé v lyžování paní učitelka Dostálková. Nemůžeme zapomenout také na tým snowboardistů, kterých se ujala studentka našeho gymnázia Hanča Wawrzyczková jakožto naprosto skvělá lektorka. Vždy před první jízdou nesměla chybět rozcvička a mohlo se začít s naším výcvikem. Učitelé nám vysvětlovali správnou techniku a na co si máme dávat pozor.

Na programu byla i různá cvičení, ale pro zpestření jsme také padali hlavou dolů ze svahu, nebo třeba dělali mašinku. Pak ale nadešel čas oběda a my vyrazili skibusem na chatu. Pochutnali jsme si na výtečném jídle a po krátké přestávce jsme opět vyrazili vstříc zasněženým kopcům. Odpoledne plné lyžování ovšem uteklo rychle a už byl čas vyrazit na večeři. První večer jsme hlavně vybalovali a v 7 hodin nás čekal večerní program. Učitelé nás formou videí poučili o bezpečnosti a první pomoci. S desátou hodinou nás čekala večerka a unavení po náročném dni jsme ulehli do postelí. S nadcházejícím ránem už na nás čekala snídaně ve stylu švédských stolů, kdy jsme měli na výběr z mnoha jídel a měli prostě chuť sníst úplně všechno. Tento den, ale ani ty ostatní se nijak zvlášť nelišily od toho prvního, až na odpoledne. Úterní odpoledne jsme vyrazili na běžky, na které se nikdo netěšil. Byly sice doprovázeny mnoha pády, odměnou nám ale byla krásná krajina a vydařené, slunečné počasí. Stejně tomu bylo i ve čtvrtek. Abych ale nezapomněla na třetí den, středeční odpoledne patřilo asi 8km procházce z Rokytnice, kam jsme dojeli autobusem. Večery jsme trávili hraním her, zpíváním, nebo jsme si jen tak povídali. Uteklo to jako voda a už tu byl poslední den. Užívali jsme si poslední jízdy a po obědě už jsme razili zpět do Žamberka.

Abych to shrnula, celý týden se nesl ve veselém a přátelském duchu. Všichni jsme si to moc užili a v pořádku a bez úrazů se vrátili domů.

Oros Valerija, 5. A