Eduroam (education roaming) je bezpečná a celosvětová roamingová WiFi infrastuktura vyvíjená a provozovaná mezinárodní výzkumnou a vzdělávácí komunitou. eduroam vznikl v Evropě, postupně získal na popularitě a v současnosti je k dispozici na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy. eduroam umožňuje studentům, vědcům a personálu participujících organizací získat přístup k Internetu kdekoli je přítomen prostým otevřením jejich laptopu.

Kde a jak se připojit?
V prostorách Gymnázia Žamberk je žákům, zaměstnancům a návštěvníkům k dispozici bezpečné bezdrátové připojení k Internetu přes WiFi síť eduroam.

Přes síť eduroam je možné se připojit k Internetu také na mnoha dalších pracovištích a organizacích zapojených do projektu eduroam.cz. K připojení je potřeba uživatelské jméno a heslo. Jméno a heslo může být vydané správcem sítě Gymnázia Žamberk nebo jiné organizace zapojené do projektu eduroam.cz. Všechny návody na tomto webu počítají s tím, že zájemce o připojení má uživatelské jméno vydané Gymnáziem Žamberk a to ve tvaru xprijmeniJ@gyz.cz (J = počáteční písmeno ze jména žáka).

Technické parametry:
• WPA/WPA2 Enterprise, TKIP
• ověření přes 802.1x PEAP
• jméno serveru radius.gyz.cz

Kontaktní adresa pro případ problémů s připojením: tomas.toth(zavinac)gyz.cz