Dějepisná soutěž studentů gymnázií ČR a SR

Dějepisná soutěž studentů gymnázií je pořádána Nadačním fondem Gaudeamus při Gymnáziu Cheb. Již řadu let je největším setkáním středoškolských studentů České a Slovenské republiky. Letos se účastní 327 gymnázií z obou zemí, přičemž z Pardubického kraje je do soutěže přihlášeno 14 škol.

V průběhu soutěže trojice studentů z každé školy prezentuje v písemných testech své vědomosti. Tento rok to bylo na téma: 2. světová válka na evropském bojišti 1939 – 1945“.

Naši školu ve středu 6.4.2022 reprezentovala trojice: Tomáš Holeček, Lukáš Luňáček a Martin Pazourek. Kluci se do odpovědí na mnohdy záludné otázky vrhli s nadšením a podařilo se jim vybojovat pěkné 9. místo mezi gymnázii v Pardubickém kraji.

Blahopřeji a děkuji za reprezentaci naší školy!

Mgr. Jitka Moskvová

dejepisna_soutez