Naši žáci vybojovali postup na Republikové finále škol v přespolním běhu

Po úspěšných vystoupeních v rámci okresních kol startovala družstva našich dívek a chlapců na Krajském finále škol v přespolním běhu. To se konalo 27. září v Hlinsku, trať vedla po loukách, zpevněných cestách i lesních pěšinách a také konkurence byla o poznání větší než na okresní úrovni. A jak si naši žáci vedli?

Děvčata startovala v kategorii IV. (tercie, kvarta) a do bodovací soutěže družstev se opět započítával součet čtyř nejlépe umístěných závodnic. Nakonec na okruhu o délce 1,5 km vybojovala první místo a vysněný postup do republikového finále. O postup se zasloužila tato sestava: Ella Štruncová, Simona Zezulková, Karolína Halbrštátová, Daniela Berková, Kateřina Němcová a Ema Kašková. V soutěži jednotlivců obsadila Ella druhé a Simona třetí místo.

Na chlapce kategorie V. (středoškoláci) čekala porce 5 km a i tady jsme, možná trochu překvapivě, obsadili první místo a postup na republikové finále. Klukům rovinatý hlinecký terén vyhovoval o poznání více než členitý choceňský závod v okresním kole. Sestava byla následující: Přemysl Junk, Josef Slanina, Tomáš Halbrštát, Jakub Mikyska a Matěj Pirkl. Přemek s Pepou doběhli na druhém a třetím místě mezi jednotlivci.

Oběma týmům patří velká gratulace a věříme, že naši žáci ještě neřekli poslední slovo. To je bude čekat 25. října ve Žďáru nad Sázavou, kde se uskuteční Republikové finále škol v přespolním běhu. Budeme jim držet palce!

Mgr. Kamil Koblížek