Republikové finále škol v přespolním běhu

V úterý 25. října proběhlo ve Žďáru nad Sázavou Republikové finále škol v přespolním běhu. Naše škola měla hned dvojí zastoupení, družstvo dívek startující v kategorii IV. (tercie, kvarta) a tým chlapců soutěžících v kategorii V. (středoškoláci). Místem konání byl sportovní areál u Pilské nádrže, kde byly připraveny tratě vedoucí po travnatých cestách a louce s mírným převýšením. Na holky čekala trať o délce 1 500 m, chlapci to měli o fous delší, rovných 5 000 m. Určitým zpestřením mohl být fakt, že z nejvyššího místa na trati byl impozantní výhled na nedaleký kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, ale běžci měli v ten moment patrně jiné myšlenky, než se kochat památkou seznamu UNESCO…

Na startu finále se sešlo úctyhodných 564 závodníků ze všech krajů (soutěžilo se celkem v šesti kategoriích) a konkurence byla více než kvalitní. Objevila se zde řada českých reprezentantů či mistrů republiky v nejrůznějších sportovních disciplínách, zastoupení měla pochopitelně atletika, orientační běh, moderní pětiboj, biatlon, běžecké lyžování, florbal, basketbal, ale také plavání či hasičský sport. Naše družstva se v silné konkurenci rozhodně neztratila. Družstvo dívek (Simona Zezulková, Ella Štruncová, Karolína Halbrštátová, Daniela Berková, Kateřina Němcová a Ema Kašková) doběhlo na velice pěkném sedmém místě.

Tým chlapců (Přemysl Junk, Josef Slanina, Jakub Vondráček, Tomáš Halbrštát, Jakub Mikyska a Jakub Hermann)obsadil solidní jedenácté místo.
Všem patří velká gratulace za vynikající sportovní výkony a reprezentaci školy.
Poděkování patří také firmě Fitmin, která celou akci finančně podpořila.

Mgr. Kamil Koblížek