Sportovní soutěže na konci listopadu

Konec listopadu je již tradičně ve znamení konání školních sportovních soutěží, zejména pak míčových her. Nejinak tomu je v letošním roce, pojďme si tedy připomenout, kterých soutěží jsme se zúčastnili v předposledním listopadovém týdnu.

Ve středu 23. listopadu zajíždělo družstvo chlapců (tercie, kvarta) do zbrusu nové haly v Červené Vodě, kde se konalo okrskové kolo ve florbalu. Očekávání byla poměrně velká, přece jenom jádro týmu tvořili kluci, kteří dominují v rámci Školní florbalové ligy, ale realita, jak už to někdy bývá, byla jiná. Kluci vybojovali v konkurenci sedmi týmů páté místo, tak je alespoň do příště co zlepšovat. Tým tvořili: Prokop Šilhavý, Martin Jelínek (brankáři), Jan Bartik, Martin Kadič, Robin Toman, Kryštof Toman, Štěpán Krsek, Ondřej Hájek, Martin Rous, Matěj Havlíček a Adam Krejsa.

O den se později se děvčata stejné věkové kategorie vydala reprezentovat školu ve stejném sportu, ale pro změnu do Jablonného n. O. Místní palubovka jim vyhovovala o něco více než klukům ta červenovodská, výsledkem bylo velice pěkné třetí místo. Družstvo tvořily: kapitánka a nejlepší střelkyně týmu Karolína Halbrštátová, gólmanka Eliška Bednářová, dále pak Ema Kašková, Kateřina Němcová, Tereza Martincová, Daniela Berková, Amálie Marešová, Lucie Kratochvilová a Natálie Tomanová. Gratulujeme.

V pátek 25. listopadu proběhly hned dva turnaje. V domácím prostředí jsme uspořádali Okresní finále v basketbalu chlapců (kategorie středních škol) za účasti pěti družstev. Náš tým vedený neúnavným Fandou Hebrem rozhodně nepatřil k favoritům, v žádném zápase však kluci vyloženě nepropadli, byli důstojnými soupeři a v jednom zápase dokonce zvítězili a vysloužili si tak ovace publika. O konečné čtvrté místo se dále zasloužili: Dominik Šebek, Nicolas Kulaxidis, Jan Bečka, Bohuslav Dušek, Matěj Pirkl, Jan Aulich, Jan Ježek, Sebastian Dostál a Jiří Vencl. Poděkování dále patří oběma rozhodčím, bývalým žákům naší školy – Filipovi Krejčímu a Adamovi Šindelářovi, a také Magdě Matyášové a Anežce Musilové za obsluhu světelné tabule a vedení zápisů jednotlivých zápasů.

Druhou páteční soutěží byl futsalový turnaj starších kluků v Chocni. Bez obalu je třeba přiznat, že soupeři byli nad naše síly a po třech prohrách (v každém zápase jsme alespoň jednou skórovali) jsme obsadili poslední místo. Naše sestava: Přemysl Junk (brankář), Tomáš Halbrštát, Štěpán Suchodol, Petr Baláš, Ondřej Prokop, Ondřej Veselý, Zdeněk Zezulka, Ondřej Náhlík, Radek Hock a Tomáš Saksl.

Na závěr je třeba všem našim sportovcům poděkovat s příslibem, že příště už ty medaile třeba přivezou.

Mgr. Kamil Koblížek