Poslední den před Vánoci…

Poslední školní den letošního roku, který připadal na čtvrtek 22. prosince, se na naší škole již neučilo. Žákům byly nabídnuty nejrůznější aktivity, mohli si tak zvolit nějakou sportovní činnost (stolní tenis, cvičení v posilovně, badminton, lezení na boulderingové stěně, bowling nebo vycházku do přírody), strávit dopoledne s vánočně laděným filmem a ládovat se u toho popcornem, poměřit síly se spolužáky v piškvorkách či si zpříjemnit předvánoční čas posezením v hudebně při zpěvu koled, pojídání cukroví a popíjení čaje či hraní hudebního kvízu.

Hlavní program se nicméně odehrával v tělocvičně, kde se konal již tradiční Vánoční turnaj ve volejbale a přehazované. Letos byl laděn do tématu historická období, k vidění tak byly týmy z pravěku, antického Řecka, středověku či družstva reprezentující různé epochy 20. století. Více než 120 studentů nejprve odehrálo své zápasy v základních skupinách, ti úspěšnější se dále utkávali systémem play-off, ze kterého nakonec vykrystalizovala obě vítězná družstva. Nejlepším týmem v přehazované se stalo družstvo s názvem Sametová revoluce, ve volejbalu se radoval tým Průvodce historií. Soutěžilo se samozřejmě i v doprovodné kostýmové disciplíně, zde nejvíce hlasů obdržely týmy Středověké kvarty (nižší stupeň) a Charlestonu (vyšší stupeň). Organizaci turnaje včetně fotokoutku, občerstvení i tomboly měli na starost studenti druhých ročníků, zvládli to na výbornou.

Celý předvánoční den se odehrál v příjemné atmosféře, za kterou bychom chtěli všem zúčastněným poděkovat. Bylo to fajn, za rok to určitě zopakujeme.

Všechny fotografie naleznete zde.

Mgr. Kamil Koblížek