Dějepisná soutěž gymnázií ČR a SR

Ve středu 5.4.2023 jsme se zúčastnili krajského kola 31. ročníku mezinárodní dějepisné soutěže gymnázií. Letošní ročník byl zaměřen na období evropských dějin let 1945-1975. Studenti v průběhu soutěže prezentují své vědomosti v písemných testech. Soutěžní zadání jsou na vysoké vědomostní úrovni daného období.

Letos se soutěže zúčastnilo 309 gymnázií České a Slovenské republiky (206 ČR a 103 SR). Naši školu reprezentovali Adéla Tauchmanová, Josef Jaroš a Prokop Bernard. V Pardubickém kraji dosáhla naše trojice na 9. místo a v rámci republiky krásné 137. místo z 206 zúčastněných gymnázií.

Děkuji studentům za všechen čas, který věnovali přípravě a za skvělou reprezentaci naší školy.                                                                               

Mgr. Jitka Moskvová