Talent 2023

V pondělí 19. února se v Divišově divadle předávaly pamětní listy a diplomy talentované a nadané mládeži za mimořádné výsledky dosažené v roce 2023 v oblasti sportu, vědomostí a kultury. Ocenění přebralo i několik žáků naší školy.

V kategorii „sport družstva“ byl oceněn, a získal 1. místo, tým florbalistek ve složení Eliška Pešavová, Tereza Štěpánová, Karolína Grusová, Adéla Černohousová, Kateřina Škorvánková, Julie Tauchmanová, Vendula Šulcová, Kristýna Vondráčková, Martina Hrdinová, Barbora Hubálková, Tereza Černochová, Oldřiška Kalousová a Daniela Marešová (některé z hráček jsou již absolventkami a studují na vysoké škole).

Dalšími nominovanými v této kategorii byly týmy přespolních běžců. Dívčí ve složení Rozálie Hegerová, Karolína Halbrštátová, Ella Štruncová, Ema Faltusová, Tereza Jedličková a Klára Petrová. Chlapecký ve složení Štěpán Jansa, Václav Kubelka, Ondřej Novák, Vít Junk, Jiří Mihulka a Matouš Kalášek. Dívčí tým svoji nominaci proměnil v podobě 3. místa.

V kategorii „vědomosti“ jsme měli opět dvojí zastoupení. 1. místem byla oceněna Terezie Štěpánková za svoje dlouhodobé aktivity na poli chemie a 3. místo si odnesl Prokop Bernard za úspěšnou reprezentaci školy v řadě předmětových olympiád.

Mezi nominovanými i oceněnými byli i další žáci naší školy, kteří zde reprezentovali své sportovní kluby či místní ZUŠ ve hře na hudební nástroje.

Všem nominovaným žákům patří velké poděkování za příkladnou reprezentaci ve svých oborech, díky patří i jejich učitelům, trenérům a rodičům za vytváření podmínek i nezbytnou motivaci.

Odkaz na oficiální informace o akci na webu Města Žamberk zde. Seznam oceněných a fotogalerie tamtéž zde.

Martin Tyč

Florbalový tým dívek
Přespolní běh – dívky
Přespolní běh – chlapci
Terezie Štěpánková
Prokop Bernard