Lyžařský kurz 1. B a 5. A na Ramzovském sedle

Lyžařský kurz prvních ročníků se uskutečnil od 4. do 8. března v Ramzové v Jeseníkách. Jednalo se pro nás o novou lokalitu, ubytování jsme nalezli na chatě Ramzovské sedlo a byli jsme spokojeni. Teplo, útulně zařízené pokoje, dobré jídlo, milý a vlídný personál, prostorná lyžárna a navíc jako bonus krytý bazén, který odpoledne přišel vhod.

Co nám však nepřálo, byly přírodní podmínky. Letošní teplé počasí s nedostatkem sněhu zcela znemožnilo lyžování v okolních areálech (Ramzová, Branná, Kouty nad Desnou), přesto jsme ale lyžovali, a dokonce na přírodním sněhu. V pondělí a ve čtvrtek jsme se autobusem vydali do Skiareálu Praděd, kterému se přezdívá Moravský ledovec a kde bývá sníh až do poloviny dubna. V pondělí nás přivítalo krásné slunečné počasí, zato ve čtvrtek se to obrátilo, byla hustá mlha a vanul ostrý nepříjemný vítr. Přesto jsme alespoň tyto dva dny věnovali lyžařskému a snowboardovému výcviku.

Ostatní dny jsme využili k pěší turistice, vydali jsme se na vrchol Šeráku a prochodili okolí Ramzové, Ostružné a Branné. Při večerních sezeních jsme se věnovali bezpečnosti při pobytu na horách a sjezdových tratích, činnosti zdejší horské služby, první pomoci při úrazech či základním lyžařským disciplínám. Nechyběly společenské hry, diskotéka a také speciální Ramzovský kvíz.

Pevně věříme, že se všem na lyžařském kurzu i přes nepříznivé podmínky líbilo, že si kromě lyžování a turistiky užili spoustu srandy a budou na týden strávený na horách dlouho a rádi vzpomínat.

 Všechny fotografie naleznete zde.

Mgr. Kamil Koblížek